Daisypath Happy Birthday tickers
نام تو - دلبند
 
 
 
نام تو
ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٧  

به نام ایزد منان و زیر سایه الطاف بیکرانش، به میمنت و فرخندگی نامی را که از چند ماه پیش برایت برگزیده ایم، در پایان سی و پنج هفتگی و آغاز آخرین ماه جنینیت اعلام می کنیم:

 

سوشیانس

 

به معنای نجات دهنده بشریت.

در افسانه های ایران باستان آمده است که اشو زرتشت قبل از فوت، نطفه خود را به آب سپرد و قرار شد که در پایان هر هزاره، دوشیزه ای در آب رودخانه شنا کند و از آن بار بگیرد و سه فرزند در یک برهه سه هزارساله از این نطفه به وجود آیند که با عدل و داد و پاکی به نجان بشریت همت گمارند. این سه فرزند به ترتیب هوشیدر، هوشیدرماه و سوشیانس نام دارند. سوشیانس که آخرین فرزند از این گروه است، به هنگامی متولد می شود که جهان را تیرگی فراگرفته است. او به نجات بشریت برمی خیزد و جهان را سرشار از نیکی و عدل و زیبایی خواهد کرد.

سوشینت یا سوشیانت یا سوشیانس در دین زرتشت یا مزدیسنا‌ منجی نهائی زمین بشمار می‌رود. کلمه « سوشیانس » که از ریشه « سو » به معنى سودمند است، در اوستا با تلفظ سئوشیانت آمده و در پهلوى به اشکال گوناگونى چون سوشیانت، سوشیانس، سوشانس، سوشیوس یا سیوشوس آمده است. سوشیانت در لغت به معنی «سودبخش» یا «سودرسان» و در معنای گسترده، «رهاننده» یا «رهایی بخش» است. دانا بودن از ویژگی های سوشیانت است.

خود زرتشت نیز به هنگام زندگی در میان پیروانش سوشیانت خوانده می شده است. هم چنین، در گات ها سوشیانت بصورت جمع نیز آورده شده است و این یعنی که تعداد سوشیانت ها یکی نیست:

"کجایند آنانی که پرتو راستی وجودشان را فرا گرفته، که با نیرومندی برابر دیویسنان کینه جو ایستادگی کنند و به راستی ای مزدا، این چنین کسان اند رهانندگان، سوشیانت ها که برای به بار نشستن آیین، با دیوان و دیوپرستان به پیکار برخواسته اند."

 

ما نیز از خدای بزرگ و پاک در این ماه پربرکت رمضان استدعا داریم که به تو عمری طولانی توام با سلامتی و خوشبختی ارزانی دارد و تو را در انجام هر رسالتی که صلاح می داند و در سرنوشت تو تعیین می کند، یاری بخشد.

از خدا می خواهیم که به تو محبوبیت هدیه فرماید تا همواره دوستان و دوستداران زیادی در گرداگردت باشند  و حدالامکان دشمنی نداشته باشی که سنگ پیش پایت افکند تا از راه باز بمانی.

امیدواریم که همه رنگهای زیبای زندگی را ببینی و زندگیت را به کمال زندگی کنی.

آرزو می کنیم که شادیها و کامیابیهات مانا و مستدام و رنجهایت اندک و گذرا باشد.

آرزو می کنیم که زندگی را دوست داشته باشی و زندگی نیز تو را دوست داشته باشد.

از خدای بزرگ می خواهیم که به حق عظمت حضرت رسول اکرم و بزرگی قرآن، ما را تا بالنده شدن و به ثمر رساندن تو زنده و توانا نگاه دارد تا زیر سایه خودمان بزرگ شوی.

دعای خیر ما همواره بدرقه تو باد.

نامدار باشی.

 

منبع: ویکی پدیا