Daisypath Happy Birthday tickers
بازی های علمی - دلبند
 
 
 
بازی های علمی
ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱٠/۱٩  

شروع کرده ام به انجام یک سری بازی های علمی با سوشیانس:

1- پاپیلو(1) را که آموزش ریاضی به زبان ساده از طریق بازی است، از بازارچه ی کانون پرورش فکری خریدم. به نظرم بسیار مفید و مفرح است. از چهار بازی تشکیل شده و یک سی دی آموزشی دارد. پس از کسب مهارت در چهار بازی، بروشوری متشکل از چند صفحه سوالات امتحانی در مجموعه تعبیه شده که باید از بچه ها پرسیده شود. حرکت تشویقی قشنگی هم که کرده اند، این است که یک مدرک هم با مهر و امضای خودشان درست کرده اند که والدین آن را پر می کنند و به بچه می دهند. این هم مدرک سوشیانس که البته خودش هنوز از آن خبر ندارد. اول، قابش می کنیم و بعد یک کره زمین به عنوان جایزه برایش می خریم و بعد، طی مراسمی بهش می دهیم. یه همچی مادر ندید بدیدی ام من!


2- مولاژ نیم تنه را برایش خریدم که دیگر دست از تصور بامزه ی سرسره های مختلف در دستگاه گوارشش بردارد. الان، اعضا اصلی مثل قلب، شش، مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ، کبد، طحال، کلیه، میزنای، مثانه را با یکی دو خط توضیح ساده درباره ی هرکدام می شناسد.


پریروز، شیفت مادرم بوده که از سوشیانس نگهداری کند. آمدم منزل، دیدم سوشیانس بدوبدو آمده چغولی مادرم.
-مامان جون، رفته بودی اداره، از ماماشی مولاژمو پرسیدم. به روده بزرگ می گفت کوچیک، به روده ی کوچیک می گفت بزرگ! مگه نمیبینه پی پی کپله توی روده ی کوچیک جا نمیشه!نیشخند

3- در قدم بعدی، کره ی زمین را باهاش کار می کنم و بعد می خواهم روی کاشت دانه و روند رشد گیاهان به طور عملی کار کنیم.
منتظر ایده های بکر و پیشنهادات سازنده تان هستیم.