Daisypath Happy Birthday tickers
رنگ آمیزی - دلبند
 
 
 
رنگ آمیزی
ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۳  

بعد از پست ناراحت کننده قبلی، یک پست رنگی می چسبد!
بنا به توصیه پرند جون، مربی هنر و خلاقیت بادبادک، من تا به حال در نقاشی سوشیانس هیچ دخالتی نمی کردم و عملا نقاشی هایش رنگ بازی های خلاقانه و بر اساس جریانات ذهنی اش بود و طرح خاصی نداشت. الان، دو هفته است که در کلاس نقاشی کانون پرورشی شرکت می کنیم.  روند این کلاس بدین گونه است که مربی دست بچه هایی را که هنوز بلد نیستند طراحی کنند می گیرد و با کمک آنها طرحی را با مداد روی کاغذ می کشد و بعد بچه ها آن را رنگ و تکمیل می کنند. البته بچه ها در نقاشی کردن آزاد هستند و در نتیجه هیچ دو نقاشی ای نیست که چه از نظر طراحی و چیدمان و چه از نظر رنگ آمیزی مثل هم باشد اما وقتی نقاشی همه بچه ها را کنار هم می گذاری و نگاه می کنی متوجه وحدت موضوع در میان آنها می شوی هرچند سبک روایت هر بچه با بچه دیگر فرق می کند. موضوع جلسه اول خورشید در آسمان و جلسه دوم ماهی در دریا بود. اگر درست متوجه شده باشم (چون نمی گذارند مادران توی کلاس بمانند) بچه های بزرگتری که قادر باشند طرح مورد نظر را بکشند، خودشان آن را با مداد می کشند و بعد رنگ می کنند.
سوشیانس بلد نبود توی خط رنگ آمیزی کند. جلسه اول کارش خوب نبود. من هم که -به قول حافظ: من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک- نمی توانستم صبر کنم تا خودش به مرور یاد بگیرد. هفت-هشت مقوا از شهر کتاب خریدم و ابتدا با اشکال هندسی  ساده کار آموزش رنگ آمیزی را شروع کردم. به لطف خدا، خیلی زود یاد گرفت. در قدم بعدی سایه روشن و محو کردن و رنگ آمیزی مرکب را باهاش کار کردم.  علاقه مند بود و زود پیشرفت کرد. سه نمونه زیر، کارهای دو روز گذشته اش است که من طرح اولیه را با مداد کشیده ام و  در هر مرحله، به او گفته ام که کجا از چه رنگی استفاده کند. اما اجرای کار به تمامی زحمت استاد سوشیانس نقاش باشی است.


پ.ن.: دوربین در دسترسم نبود. مجبور شدم مقواها را مستقیما داخل اسکنر بگذارم و نیمه نصفه اسکن کنم. به بزرگی خودتان ببخشید.