Daisypath Happy Birthday tickers
آرایشگاه - دلبند
 
 
 
آرایشگاه
ساعت ۱:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱/٢٧  

من همیشه سوشیانس را به آرایشگاه  سرزمین رویا (آرایشگاه تخصصی کودکان) می بردم. اما متاسفانه این بار، به توصیه دوستم که همسایه مان نیز هست، به آرایشگاهی نزدیک منزل بردم. وقتی از آرایشگر پرسیدم که آیا ست مخصوص بچه ها دارد، به من اطمینان خاطر داد که ست مزبور کاملا استریل است و کار را شروع کرد. یکهو دیدم که پشت گوش راست سوشیانس دقیقا به اندازه یک نقطه (مثل جای واکسن) بریده و یک قطره هم خون آمده است هرچند که آنقدر سطحی بود که خود سوشیانس متوجه آن نشده بود. من که خون را دیدم دوباره از آرایشگر پرسیدم که آقا شما را به خدا این ست استریل بود که دروغگوی کثیف برگشت به من گفت که حقیقتش شب قبل آن را استریل کرده و یک مشتری دیگر (این هم به گفته خودش) نیز قبل از ما از آن استفاده کرده است. به خدا حالی شدم، حالی. آوردمش منزل و حمامش کردم و محل را ضدعفونی کردم. اما از آن روز این ترس مثل خوره به جانم افتاده است که مبادا خدای ناکرده ماشین اصلاح مزبور آلودگی خاصی داشته باشد. دو روز تمام زار زار گریه کردم و الان هم جای جای دست و پایم از استرس دچار پارگی مویرگ شده و کبود است. معده درد و سردرد عصبی مدام به سراغم می آید. حتی اطمینان خاطر بهنام و دکتر صبور هم از اضطرابم نمی کاهد. فقط عبارت "نترسید و وحشت نکنید" از استخاره قرآن کریم و "یا رب آن نوگل خندان که سپردی به منش-می سپارم به تو از دست حسود چمنش" تفال دیوان حافظ کمی تسکینم می دهد.
این پست را نوشتم که از همه خواهش کنم که حتما یک ست مخصوص کودک خود بخرید (من نمی دانستم چنین چیزی هست) که شامل ماشین اصلاح، شانه، قیچی و پیش بند باشد و فقط سرش را با ست خودش اصلاح کنید. اگر به هر دلیلی انجام چنین کاری برایتان مقدور نیست، حداقل از آرایشگر بخواهید که حتما قبل از اصلاح، در حضور خودتان همه چیز را ضد عفونی کند. چون جدا از راستگویی و دروغگویی آرایشگر، این تمام و کمال وظیفه من بود که سلامت بچه ام را تا جایی که از دستم برمی آمد، تضمین کنم. و واقعا جالب است که منی که بسیاری از جزییاتی را رعایت می کنم که کمتر کسی رعایت می کند، خودم از چنین چیز بدیهی و واضحی بی خبر بودم. واقعا نمی توانم لحظه ای از ملامت خودم دست بردارم.
فقط از خدای مهربان می خواهم که این بار به خیر بگذرد و خدای ناکرده ماشین مزبور آلوده نبوده باشد. از خداوند مهربان می خواهم که مرا بلاگردان وجود سوشیانس کند و از عمر من بکاهد و روی عمر بچه ام بگذارد که رسالت آدمی چون من نهایتا در به دنیا آوردن آدمی چون اوست ولی با وجود افرادی چون او فکر می کنم که فردای بهتری خواهیم داشت.
فقط برایم دعا کنید.