Daisypath Happy Birthday tickers
آتلیه کلیک - دلبند
 
 
 
آتلیه کلیک
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢۸  

آقا، من عاشق شده ام! عاشق آتلیه کلیک (بانری سابق)!!!!!!!!!!قلب
خیلی خوب شد که بالاخره دست از تنبلی برداشتم و همت کردیم و حضوری رفتیم آتلیه کلیک. حقیقتش، به خاطر مشغله زیادی که داریم، سعی کردم تلفنی راجع به این آتلیه قضاوت کنم و به نوعی خودم را راضی کنم که همان شید که قرارداد بسته ایم، بهتر است. البته، شید هم آتلیه خیلی خوبیست و انتخاب آتلیه، منهای یک سری فاکتورهای تکنیکی، بیشتر سلیقه ایست. در نوشتن این پست، من به دیدگاه شخصی خودم استناد می کنم. رفتیم و نمونه کارهای زیبا، هنری و از همه مهم تر طبیعی اش را دیدیم و خیلی پسندیدیم. به هزار زحمت و اصرار و تلفن توانستم برای دیروز، بیست و هفتم مهر، وقت بگیرم. من و سوشیانس از یک سو و بهنام از محل کارش رفتیم آتلیه. به خاطر دوباری که در آتلیه دیگری زمین خورد، هنوز از آتلیه می ترسد و ما پارسال مجبور شدیم خودمان هم آرایشگاه برویم و لباس پلوخوری بپوشیم و کنارش بنشینیم تا عکس بگیرد. اما مهارت اینها در ایجاد ارتباط با بچه و شکار لحظات طلایی واقعا قابل تحسین است. خیلی در کارشان واردند و واقعا رضایت مشتری را جلب می کنند. من با کلی نگرانی رفتم و با کلی خوشحالی برگشتم. فکر نمی کردم بتوانند ازش عکس بگیرند. چون سوشیانس در برخورد با غریبه ها دو فاز دارد: فاز جوگیری (که جو محیط می گیردش و به ما می چسبد و دو انگشتش را که معرف حضور دوستانی هست که سوشیانس را از نزدیک دیده اند، در دهان می برد و کلا کپ می کند)نیشخند و فاز دوم که فاز پسرخالگیست که اندکی بعد از فاز اول رخ می دهد و آنقدر شروع به راحت شدن با محیط و انجام انواع دو های هیجانی و انواع دالی بازی و ... با افراد حاضر می کند که عملا نمی شود جمعش کرد! نیشخندفاز مابینی هم که ایده آل عکاسیست، وجود ندارد!! البته، از شوخی گذشته، کار عکاسی از کودک به نظرم سخت ترین بخش عکاسیست. آنها خیلی خوشحال بودند که سوشیانس آنقدر خوب باهاشان ارتباط برقرار کرده بود و اینکه اینقدر ماشاله بچه خندرو و خوش اخلاقیست. تشویق
القصه، چون نیم ساعتی زودتر رسیده بودیم، لطف کردند و آن تایم را هم به زمان مقرر ما اضافه کردند و چهار دکور چیدند. دکور اول ،تولد بود که سوشیانس وسط کار از شدت هیجان بازی، کیک را هم مثل بادکنک ها و ریسه ها شوت فرمودند. داشته باشید که دیشب تولد خواهرم، آزاده خانم خاله ریزه، بود و طفلی این کیک او بود که لطف کرد و برای عکاسی به امانت به ما داد و سوشیانس از خجالتش درآمد! خجالت
دکور دوم، منظره یک کلبه روستایی در یک فضای باصفای سبز تابستانی بود، کلی هم ببعی خوشگل جلوی در خانه چیده بودند و گلهای رنگی شاخه بلند فانتزی قشنگی، زیبایی صحنه را دو چندان می کرد. که بخشی از این چیدمان نقاشی روی پرده پس زمینه بود و بخشی دیگر، دکورهای پیش ساخته بود که واقعا جالب بود.
دکور سوم هم، دکور کابوی بود که در پشت زمینه یک اسب چوبی ایستاده و کل صحنه با پشته های کاه و کاههای پراکنده پر شده است. لباس کابویش هم دقیقا به اندازه یک بچه دوساله است که با کلاه کابوی تکمیل می شود. بماند که دو نفر به اضافه من و بهنام داشتیم بیرون از کادر سرگرمش می کردیم و بالا و پایین می پریدیم و آقای عکاس هم طفلک کادر را بسته بود و کاملا آماده عکس بود، دختر خانم دیگری از پشت سوشیانس کلاه را در دو سانتی متری سرش نگاه داشته بود و به اشاره عکاس ول می کرد و عکاس در کسری از ثانیه کلیک می کرد و سوشیانس در همین کسری از ثانیه کلاه را کامل از سرش برمی داشت و دو هزار بار، این پروسه تکرار شد و تازه عکسهایی هم که به طور موفقیت آمیز توانستند بگیرند، همه دست به کلاه بود و جمیعا کفشان از تر و فرزی و سریع العملی پسرک ما بریده بود.زبانخنده احتمالا، به مادربزرگش (مادر من) رفته است که آنقدر فرز است که به راحتی مگس را با اولین تلاش در هوا می گیرد!
دکور آخر هم یک دکور کلاسیک بود که در واقع نمای مبلی را کنار پنجره نشان می داد و تزیینات صحنه به گونه ای بود که انگار بچه در گوشه ای از منزلش روی مبل نشسته است که آن هم خیلی دوست داشتنی بود. این آتلیه، هم سلیقه ی افرادی را که مثل من محیط های شاد و کارتونی و فانتزی را برای بچه های کوچک می پسندند، تامین می کند و هم نماهای کلاسیک و حتی ساده تک رنگ دارد که اگر کسی آنها را ترجیح می دهد، عکس بچه را به آن صورت بگیرند.
قیافه بچه ها هم همه طبیعی با رنگ طبیعی رخسار بچه بود و اصلا رتوش و دستکاری نشده بود. عکس ها را نیز، هم معمولی چاپ می کنند و هم دیزاین هنری می دهند.
قرار شد کانتکت ها را یک هفته بعد برویم ببینیم و یک ماه بعد از آن عکس ها را تحویل بگیریم. دعا کنید عکس هایش خوب شود.
اگرهم مایل بودید که آنجا بروید، حتما از دو سه هفته قبل رزرو کنید که به مشکل من برنخورید.
بازهم عرض می کنم که من بنا به نگرش و برداشت شخصی خودم این آتلیه را معرفی کردم. ممکن است، کسی برود و عکس هایش را به هر دلیلی نپسندد.
من بی تقصیرم!
این هم شماره تلفنشان:22866180- 09126446130