Daisypath Happy Birthday tickers
دلبند
 
 
 
کلاژجاگورتا
ساعت ۸:٠٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/۸/٢۱  

این هم کاردستی های جدید سوشیانس جون

بهار:

 

تابستان:

 

پاییز:

 

زمستان (نمای فوقانی):

 

 

زمستان(نمای روبه رو):


 

 

گوسفند:


پ.ن.:جاگورتا چیست؟

کلمه جاگورتا از ترکیب حروف هنر "ایجاد سرگرمی و خلاقیت با رول کردن و تا کردن" تشکیل شده و در واقع نوعی سرگرمی فکری و خلاقانه‌است که در آن به کمک مقواهای رنگی و موجدار مخصوص این هنر، با استفاده از تکنیک‌های بسیار ساده رول کردن و تا کردن حجم‌ها و شکل‌های مختلفی را در رنگهایی شاد و متنوع ایجاد می‌شود.

در جاگورتا یا هنر ساخت کاردستی با مقوای موجدار، ذهن کودک و نوجوان ابتدا با اشکال هندسی ساده آشنا شده و به کمک مقواهای جاگورتا اشکال پایه را به سادگی می‌سازد و با ترکیب آنها کم کم ذهن او به سمت ایجاد اشیاء و اشکال گوناگون سوق پیدا می‌کند و با تقویت قدرت خلاقیت در او به تقویت حس اعتماد به نفس وی کمک کرده و به کمک تنوع رنگ‌های شاد مقواهای جاگورتا، روحیه‌ای لطیف، پرنشاط و پویا در وی شکل می‌گیرد.

با توجه به سهولت انجام کار، کودک و نوجوان به راحتی می‌تواند از یک سطح ساده دایره‌ای به یک حجم کروی برسد و با کنار هم قرار دادن این حجم‌های کوچک می‌تواند شکل‌های متنوعی را ایجاد کند. نکته مهم سهل و آسان بودن این مسیر است که بر جذابیت کار برای او می‌افزاید. مهمترین ابزار پرورش خلاقیت در کودک هنر است.

هدف هنر جاگورتا این است که با آموزش مهارت حجم سازی و ایجاد حجم به کودک کمک کند تا دنیای پیرامون خود را بهتر بشناسد و دقت وی را نسبت به محیط اطرافش افزایش دهد. پرورش خلاقیت در کودکی زمینه ساز موفقیت آنها در آینده خواهد بود. استفاده از مقواهای جاگورتا محدود به گروه سنی خاصی نمی‌شود و تمامی گروه‌های سنی بسته به ذوق و سلیقه خود می‌توانند از آن استفاده نمایند. به ویژه می‌توان از آن برای ساخت ماکت‌های مختلف بهره مند شد و یا به کمک آن می‌توان اشیاء تزئینی بسیار زیبایی ساخت./ منبع:ویکی پدیا

پ.2: در ساخت این کلاژجاگورتاها من کمی کمکش کرده ام.