Daisypath Happy Birthday tickers
دلبند
 
 
 
نقاشی های جدید
ساعت ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۳٠  

این هم نقاشی های جدید سوشیانس در هفته گذشته:

الف: خط تپه و گردی خورشید را من با مداد کشیده ام. باقی نقاشی زحمت خودش است. شعاع های خورشید را از کلاس نقاشی اش یاد گرفته که بگذارد. درخت ها را هم با قلم موی چتری پهن کشیده است که برای بچه های این سنی که هنوز نمی توانند شاخه و برگ ها را به تفکیک بکشند مفید است.

 

 

ب: دستش را گرفتم و با هم ماهی ها را طراحی کردیم. چون من راست دست و او چپ دست است کمی سخت بود و ماهی ها خوش قواره نشدند. باقی کار خودش است.

ج: من دستش را گرفتم و یک بیضی رسم کردم. باقی همه اثر هنری خودش است. چون اگر کادر صورت را نکشم از تمام صفحه به جای صورت استفاده می کند و انسجام آن از بین می رود. یعنی خطوط صورت پراکنده می شوند. ضمنا انتخاب رنگ هم در تمام نقاشی ها صرفا به سلیقه خودش است.

د: این پنج تا را هم در فاصله نیم ساعتی که نهار باید حاضر می شد و گرسنه و کم حوصله بود کشیده است. بازهم فقط ترسیم بیضی صورت ها (خط دور صورت) کار من و بقیه هنر دست های کوچولوی خودش است. 
آموزشگاه موسیقی پارس
ساعت ٩:٥٠ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۱٩  

دوستان عزیزم
آموزشگاه موسیقی پارس برای ترم تابستان ثبت نام می کند. حداقل سن مجاز،  متولدین نیمه اول 88 است. سوشیانس را به لطف خدا برای ترم تابستان ثبت نام کردیم و با شوق فراوان شروع کلاس ها را انتظار می کشم. برای سن سوشیانس دوره ارف دو سال و نیم طول می کشد. بچه های بزرگتر دوره کوتاه تری را می گذرانند. سه ترم اول مبانی موسیقی را از راه بازی می آموزند، از ترم چهارم ارف و از ترم پنجم فلوت را شروع می کنند. بعد از اتمام دوسال و نیم، بچه ها  با نظر استادان ساز تخصصی خود را انتخاب می کنند. در طول دوره هم جمعا 5-4 تا کنسرت دارند. شهریه کلاس هم سیصد و پنجاه هزار تومان است که یا به صورت نقد و یا چک قبل از سر رسید شروع کلاس قابل پرداخت است. ترم اول بچه ها با مادر در کلاس شرکت می کنند و از ترم های بالاتر به تنهایی سر کلاس می روند.
راستی، در انتخاب روز و ساعت دقت کنید چون در کل دو سال و نیم دوره ثابت باقی خواهد ماند. در کل این دوره هم با یک مربی و دو کمک مربی کار خواهند کرد که آنها هم تغییر نمی کنند و ترم به ترم با بچه ها بالا می آیند.
دیگر همین و شاد و موفق باشید.  
رنگ آمیزی
ساعت ۱٠:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/٢/۳  

بعد از پست ناراحت کننده قبلی، یک پست رنگی می چسبد!
بنا به توصیه پرند جون، مربی هنر و خلاقیت بادبادک، من تا به حال در نقاشی سوشیانس هیچ دخالتی نمی کردم و عملا نقاشی هایش رنگ بازی های خلاقانه و بر اساس جریانات ذهنی اش بود و طرح خاصی نداشت. الان، دو هفته است که در کلاس نقاشی کانون پرورشی شرکت می کنیم.  روند این کلاس بدین گونه است که مربی دست بچه هایی را که هنوز بلد نیستند طراحی کنند می گیرد و با کمک آنها طرحی را با مداد روی کاغذ می کشد و بعد بچه ها آن را رنگ و تکمیل می کنند. البته بچه ها در نقاشی کردن آزاد هستند و در نتیجه هیچ دو نقاشی ای نیست که چه از نظر طراحی و چیدمان و چه از نظر رنگ آمیزی مثل هم باشد اما وقتی نقاشی همه بچه ها را کنار هم می گذاری و نگاه می کنی متوجه وحدت موضوع در میان آنها می شوی هرچند سبک روایت هر بچه با بچه دیگر فرق می کند. موضوع جلسه اول خورشید در آسمان و جلسه دوم ماهی در دریا بود. اگر درست متوجه شده باشم (چون نمی گذارند مادران توی کلاس بمانند) بچه های بزرگتری که قادر باشند طرح مورد نظر را بکشند، خودشان آن را با مداد می کشند و بعد رنگ می کنند.
سوشیانس بلد نبود توی خط رنگ آمیزی کند. جلسه اول کارش خوب نبود. من هم که -به قول حافظ: من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک- نمی توانستم صبر کنم تا خودش به مرور یاد بگیرد. هفت-هشت مقوا از شهر کتاب خریدم و ابتدا با اشکال هندسی  ساده کار آموزش رنگ آمیزی را شروع کردم. به لطف خدا، خیلی زود یاد گرفت. در قدم بعدی سایه روشن و محو کردن و رنگ آمیزی مرکب را باهاش کار کردم.  علاقه مند بود و زود پیشرفت کرد. سه نمونه زیر، کارهای دو روز گذشته اش است که من طرح اولیه را با مداد کشیده ام و  در هر مرحله، به او گفته ام که کجا از چه رنگی استفاده کند. اما اجرای کار به تمامی زحمت استاد سوشیانس نقاش باشی است.


پ.ن.: دوربین در دسترسم نبود. مجبور شدم مقواها را مستقیما داخل اسکنر بگذارم و نیمه نصفه اسکن کنم. به بزرگی خودتان ببخشید.