Daisypath Happy Birthday tickers
دلبند
 
 
 
نام تو
ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٦/۱٧  

به نام ایزد منان و زیر سایه الطاف بیکرانش، به میمنت و فرخندگی نامی را که از چند ماه پیش برایت برگزیده ایم، در پایان سی و پنج هفتگی و آغاز آخرین ماه جنینیت اعلام می کنیم:

 

سوشیانس

 

به معنای نجات دهنده بشریت.

در افسانه های ایران باستان آمده است که اشو زرتشت قبل از فوت، نطفه خود را به آب سپرد و قرار شد که در پایان هر هزاره، دوشیزه ای در آب رودخانه شنا کند و از آن بار بگیرد و سه فرزند در یک برهه سه هزارساله از این نطفه به وجود آیند که با عدل و داد و پاکی به نجان بشریت همت گمارند. این سه فرزند به ترتیب هوشیدر، هوشیدرماه و سوشیانس نام دارند. سوشیانس که آخرین فرزند از این گروه است، به هنگامی متولد می شود که جهان را تیرگی فراگرفته است. او به نجات بشریت برمی خیزد و جهان را سرشار از نیکی و عدل و زیبایی خواهد کرد.

سوشینت یا سوشیانت یا سوشیانس در دین زرتشت یا مزدیسنا‌ منجی نهائی زمین بشمار می‌رود. کلمه « سوشیانس » که از ریشه « سو » به معنى سودمند است، در اوستا با تلفظ سئوشیانت آمده و در پهلوى به اشکال گوناگونى چون سوشیانت، سوشیانس، سوشانس، سوشیوس یا سیوشوس آمده است. سوشیانت در لغت به معنی «سودبخش» یا «سودرسان» و در معنای گسترده، «رهاننده» یا «رهایی بخش» است. دانا بودن از ویژگی های سوشیانت است.

خود زرتشت نیز به هنگام زندگی در میان پیروانش سوشیانت خوانده می شده است. هم چنین، در گات ها سوشیانت بصورت جمع نیز آورده شده است و این یعنی که تعداد سوشیانت ها یکی نیست:

"کجایند آنانی که پرتو راستی وجودشان را فرا گرفته، که با نیرومندی برابر دیویسنان کینه جو ایستادگی کنند و به راستی ای مزدا، این چنین کسان اند رهانندگان، سوشیانت ها که برای به بار نشستن آیین، با دیوان و دیوپرستان به پیکار برخواسته اند."

 

ما نیز از خدای بزرگ و پاک در این ماه پربرکت رمضان استدعا داریم که به تو عمری طولانی توام با سلامتی و خوشبختی ارزانی دارد و تو را در انجام هر رسالتی که صلاح می داند و در سرنوشت تو تعیین می کند، یاری بخشد.

از خدا می خواهیم که به تو محبوبیت هدیه فرماید تا همواره دوستان و دوستداران زیادی در گرداگردت باشند  و حدالامکان دشمنی نداشته باشی که سنگ پیش پایت افکند تا از راه باز بمانی.

امیدواریم که همه رنگهای زیبای زندگی را ببینی و زندگیت را به کمال زندگی کنی.

آرزو می کنیم که شادیها و کامیابیهات مانا و مستدام و رنجهایت اندک و گذرا باشد.

آرزو می کنیم که زندگی را دوست داشته باشی و زندگی نیز تو را دوست داشته باشد.

از خدای بزرگ می خواهیم که به حق عظمت حضرت رسول اکرم و بزرگی قرآن، ما را تا بالنده شدن و به ثمر رساندن تو زنده و توانا نگاه دارد تا زیر سایه خودمان بزرگ شوی.

دعای خیر ما همواره بدرقه تو باد.

نامدار باشی.

 

منبع: ویکی پدیا

  
نامه پدر به پسر کوچولوی تو راهیش
ساعت ۱:٤٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/٦/٩  

پسر خوبم سلام

وسائلت کم کم آماده شده. باورم نمی شه که تا یک ماه دیگر به جمع دو نفره ما اضافه میشی. از خدا می خوام که به سلامت به دنیا بیایی. یک اتاق کوچولوی خوشگل برات آماده کردیم که امیدوارم ازش خوشت بیاد، کاش می دونستم که تو شکم مامانت به تو چطوری می گذره ولی اگه از این دنیا بخوای بدونی، دنیایی پر از خوشی و ناخوشی، سردی و گرمی، سرازیری و سربالاییه. خلاصه دنیاییه که فکر می کنم با همه این ویژگیهاش ارزش تجربه کردنش رو داره، برای ما وجودت موهبت و نعمت خدا و نور شادی بخش زندگیه.

پسر کوچولوی من، به این دنیا خوش آمدی، من و مامانت به لطف خدا نهایت سعی مان را می کنیم تا فرد برجسته و ممتازی بشی که به لطف خدا خواهی شد.

 بد نیست تا جمع چند نفره خانواده پدری و مادریت را برایت معرفی کنم تا بدونی با کیا بیشتر دمساز میشی. اول، از همه فکر می کنم باید خاله ریزه ات را بشناسی چون که تو خانواده مادری و پدری بیشتر از همه تو رودوست داره. من از اینکه تو یک همچین خاله مهربونی داری خوشحالم و امیدوارم تو هم خواهرزاده خوبی باشی. بعد از خاله ات بهتره با پدربزرگت آشنا بشی چون می دونم بابابزرگ آرام و مهربون با آغوش گرم و نرمش جایگاه ویژه ای برات داره چون که تنها بابابزرگته. بعد از اینها تو با یک دایی جوون و پرمشغله و یک مادربزرگ شیطون با حال و از سمت پدری با یک مادربزرگ منتظر و یک عموی جوون و شوخ و یک عمو و یک عمه دیگه روبه رو میشی. کاش اون یکی بابابزرگت هم بود، تولدت رومی دید. فکر می کنم خیلی هم وضعت بد نیست. به هر حال مهم اینه که که همشون یه جورایی هواتو دارن و مهمتر از همه، من و مامانت بیگبیل( اسم شوخی من تو خونه در مقابل فرل به کسر ف، ضم ر و سکون لام که اسم شوخی بهنام تو خونه است- آزیتا) تو را خیلی دوست داریم.

پسر خوبم، می دونم که الان تو هم می شنوی و هم می بینی. دلم می خواد چشمهات رو به روی خوبی ها و زیبایی های این دنیا باز کنی و گوشهات رو به نوای دلپذیر زندگی و حیات شنوا کنی و ذهنت رو برای داشتن فکری متعالی و آزاد آماده کنی. دلم می خواهد تو اون چیزی بشی که باید بشی نه اون چیزی که ما بخوایم بشی. بی صبرانه منتظر ورودت هستیم.

بهنام.